Aktualności

Nasz wyjątkowy apartament nr 52

Nasz wyjątkowy apartament nr 52

Prezentujemy będący jeszcze w ofercie apartament nr 52  o powierzchni 123m2 położony w zachodnim narożniku budynku z pięknymi przeszkleniami salonu. 

Zapraszamy do kontaktu z biurem sprzedaż. 

Rozwiń
Zwiń
relacja z otwarcia obiektu

relacja z otwarcia obiektu

W czwartek 17 listopada odbyła się  kameralna uroczystość otwarcia budynku.  Stare mieszało się z nowym, historia ze sztuką, muzyka z grafiką.

Harmonica House to splot historycznej lokalizacji na Kazimierzu i nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej.  Mogła to być zapowiedź jakich  wiele ale trzeba  przyznać że  zadanie zostało wykonane.  Historyczna lokalizacja została potraktowana z szacunkiem i  po dokładnym przebadaniu lokalizacji przez zespół archeologów,  zgodnie w wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków najbardziej cenne relikty  wyeksponowano w podziemiach budynku albo przewieziono do muzeum browarnictwa powstajac w Tenczynku. Znaleziska potwierdziły tezę że dawny rynek Kazimierza ( dziś  znany jako Plac Wolnica) miał rozmiar zbliżony do Rynku Głównego  i jeden z jego dawnych boków wyznacza istniejący do dziś pochodzący z XVw.  Dom Esterki w którym mieści się dziś  filia pobliskiego Muzeum Etnograficznego. Jak głoszą stare zapiski w miejscu gdzie stoi Harmonica House miescił się również dom w ktrórym mieszkał Bartolomeo Berecci włoski architekt i rzeźbiarz twórca m.innymi Kaplicy Zygmuntowskiej.

 

Do współpracy w zakresie dekoracji hallów i korytarzy budynku zaproszono artystę z najbliższego sąsiedztwa - Pio Kalińskiego mającego pracownię przy ul. Mostowej i znanego w Krakowie dzięki swojemu Lokatorowi.  Seria powiększonych grafik „Spacery z Franciszkiem”  będąca plastycznym zapisem spacerów z synem  po starych i nie tylko  zaułkach Krakowa i Kazimierza  idealnie wpisała się w czarno białe nowoczesne wnętrza i  wlała do wnętrza dobre emocje. 

Nie mogło zabraknąć na spotkaniu o. Ambrożego - przeora Konwentu Bonifratrów mieszczącego się w  sąsiedztwie  Harmonica House   przybliżył historię zakonu która zaczęła się na terenie Polski od udanej kuracji na  polskim królu.

Zespół Flori Pari ( rzeźbiący kwiaty ) na stałe związany jest z Zamkiem Królewskim na Wawelu , na dawnych instrumentach i w strojach z epoki przeniósł gości w dawne czasy. 

Rozwiń
Zwiń
Harmonica House na liście najbardziej luksusowych nieruchomości w Polsce

Harmonica House na liście najbardziej luksusowych nieruchomości w Polsce

Nasz projekt został odnotowany jako jeden z nielicznych w Krakowie kompleks oferujący apartamenty z najwyższej  półki. Zapraszamy do lektury raportu.

http://poland-sothebysrealty.pl/...

.

Rozwiń
Zwiń
słowo od architekta...

słowo od architekta...

Harmonica House doskonale wpisuje się w zabytkową przestrzeń Kazimierza i historycznego kwartału ulic Bonifraterska, Trynitarska, Krakowska oraz Placu Wolnica. Nawiązuje stylistyką do znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie pięknej, XIX-wiecznej neogotyckiej zabudowy kompleksu bonifratrów, a także kontynuuje charakterystyczne dla Krakowa rozwiązania architektoniczne, jakimi są biały tynk i czerwona cegła, łącząc je z nowoczesnymi lukarnami w elewacji.

Andrzej Lipski , architekt  założyciel i partner IMB Asymetria 

.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij