Aktualności

Dwupoziomowy apartament o powierzchni 143 m2

Dwupoziomowy apartament o powierzchni 143 m2

Ostatnia szansa na zakup tego pięknego apartamentu

Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji dwupoziomowego apartamentu. 

Rozwiń
Zwiń
Nasz wyjątkowy apartament nr 52

Nasz wyjątkowy apartament nr 52

Prezentujemy będący jeszcze w ofercie apartament nr 52  o powierzchni 123m2 położony w zachodnim narożniku budynku z pięknymi przeszkleniami salonu. 

Zapraszamy do kontaktu z biurem sprzedaż. 

Rozwiń
Zwiń
relacja z otwarcia obiektu

relacja z otwarcia obiektu

W czwartek 17 listopada odbyła się  kameralna uroczystość otwarcia budynku.  Stare mieszało się z nowym, historia ze sztuką, muzyka z grafiką.

Harmonica House to splot historycznej lokalizacji na Kazimierzu i nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej.  Mogła to być zapowiedź jakich  wiele ale trzeba  przyznać że  zadanie zostało wykonane.  Historyczna lokalizacja została potraktowana z szacunkiem i  po dokładnym przebadaniu lokalizacji przez zespół archeologów,  zgodnie w wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków najbardziej cenne relikty  wyeksponowano w podziemiach budynku albo przewieziono do muzeum browarnictwa powstajac w Tenczynku. Znaleziska potwierdziły tezę że dawny rynek Kazimierza ( dziś  znany jako Plac Wolnica) miał rozmiar zbliżony do Rynku Głównego  i jeden z jego dawnych boków wyznacza istniejący do dziś pochodzący z XVw.  Dom Esterki w którym mieści się dziś  filia pobliskiego Muzeum Etnograficznego. Jak głoszą stare zapiski w miejscu gdzie stoi Harmonica House miescił się również dom w ktrórym mieszkał Bartolomeo Berecci włoski architekt i rzeźbiarz twórca m.innymi Kaplicy Zygmuntowskiej.

 

Do współpracy w zakresie dekoracji hallów i korytarzy budynku zaproszono artystę z najbliższego sąsiedztwa - Pio Kalińskiego mającego pracownię przy ul. Mostowej i znanego w Krakowie dzięki swojemu Lokatorowi.  Seria powiększonych grafik „Spacery z Franciszkiem”  będąca plastycznym zapisem spacerów z synem  po starych i nie tylko  zaułkach Krakowa i Kazimierza  idealnie wpisała się w czarno białe nowoczesne wnętrza i  wlała do wnętrza dobre emocje. 

Nie mogło zabraknąć na spotkaniu o. Ambrożego - przeora Konwentu Bonifratrów mieszczącego się w  sąsiedztwie  Harmonica House   przybliżył historię zakonu która zaczęła się na terenie Polski od udanej kuracji na  polskim królu.

Zespół Flori Pari ( rzeźbiący kwiaty ) na stałe związany jest z Zamkiem Królewskim na Wawelu , na dawnych instrumentach i w strojach z epoki przeniósł gości w dawne czasy. 

Rozwiń
Zwiń
Harmonica House na liście najbardziej luksusowych nieruchomości w Polsce

Harmonica House na liście najbardziej luksusowych nieruchomości w Polsce

Nasz projekt został odnotowany jako jeden z nielicznych w Krakowie kompleks oferujący apartamenty z najwyższej  półki. Zapraszamy do lektury raportu.

http://poland-sothebysrealty.pl/...

.

Rozwiń
Zwiń
słowo od architekta...

słowo od architekta...

Harmonica House doskonale wpisuje się w zabytkową przestrzeń Kazimierza i historycznego kwartału ulic Bonifraterska, Trynitarska, Krakowska oraz Placu Wolnica. Nawiązuje stylistyką do znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie pięknej, XIX-wiecznej neogotyckiej zabudowy kompleksu bonifratrów, a także kontynuuje charakterystyczne dla Krakowa rozwiązania architektoniczne, jakimi są biały tynk i czerwona cegła, łącząc je z nowoczesnymi lukarnami w elewacji.

Andrzej Lipski , architekt  założyciel i partner IMB Asymetria 

.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij